Instagram

S kamarádkami jsme v soutěži o nejhezčí taneční fotku, dáte na lajk? :)) ZDE

Přípravné kurzy na gymnázium

27. listopadu 2013 v 15:05 | Lenka |  Lenka píše
Už jednou jsem sem psala, že budu chodit na přípravné kurzy na přijímací zkoušky na gympl.
A slíbila jsem vám článek,ale až tam budu chodit dýl.
No už tam chodím měsíc a tak jsem se rozhodla,že ho už napíšu. :))

PONDĚLÍ-ČEŠTINA

V pondělí chodím na češtinu. Kurz začíná v 16:15 a končí v 17:45. Dojíždím tam hnedka ze školy,protože končíme ve tři. Mamka mi ale vdycky jede pro tašku a hodí mě na nádraží,takže je fajn že se netahám s těžkou taškou. Vlak mi jede v 15:10. Dojedu na Smíchovské nádraží a pak metrem na Palmovku. Na Palmovce vystoupím z metra a jdu tak 10 minut pěšky ke škole. Je to na Praze 8, takže je to celkem blízko. :)) Jsem tam tak akorát v 16:15,ale nebyla bych to já kdybych tam nepřišla alespoň jednou pozdě. :D Moje úplně první přípravka začínala celkem vtipně. Došla jsem do školy (jela jsem MHD ještě s mamkou,abych se neztratila :D). No a pak do školy jsem už šla sama. Šla jsem na jakoby recepci a tam mě pani poslala do prvního patra do 4C. Na chodbě stály ostatní,ale já jsem prostě šla do té 4C. A samozřejmě tam nikdo nebyl a já jen... a do háje. :D Tak jsem se tam tak potulovala po chodbě a dělala že telefonuju,protože jsem prostě musela něco mluvit (někdy jsem hodně nervózní, když nic neříkám). :D A pak tam teda začaly chodit lidi a já jsem byla celkem v klidu. :D Pani je hrozně milá a vážně se mi zalíbila,takže první dojem naprosto skvělý. :)) Představila se a říkala různý informace atd... Pak nám rozdala přijímaačku z předchozích let. Ha měla jsem z celé jen 8 chyb! (vím,že by to třeba mohlo být lepší,ale na začátek dobrý ne?) :D 8 chyb jsem tam měla já a ještě jedna holka a kluk a ostatní měli víc. Někdo tam měl i přes dvacet,takže na poprvní jsem nedopadla až tak špatně. 8 chyb bylo nejmíň a když víte,že jste vlastně hned na poprví měli nejmíň chyb,tak to potěší. :)) Přijímačka z češtiny se skládá s doplňovačky. Je text na celou stránku a jsou tam takové čtverečky. A tam doplníte klasicky i/y , bě,pě,vje,mě,čárky,velká písmena no a prostě úplně všechno. A do nějakých čtverečků se třeba nic doplnit nemá a to vy musíte poznat. Je celkem fajn, že tam nebude literka a třeba rozbor z toho textu, jak je to na nějakých gymnáziích. Ale když jsem tu přijímačku viděla a doplňovala.... těký no... ale co bych čekala od gymplu. :))

ČTVRTEK-MATIKA

No... takže matika.... Tam už nám na začátku přijímačku nedala. :D Ta pani... já mám z ní trochu strach (ale možná to dělá ta matika). :D Ale je to taky příjemná pani. No my vlastně počítáme jen z knížky Sbírka úloh z matematiky pro základní školu-František Běloun. A je to vlastně tak že společně počítáme nahlas příklady a slovní úlohy. Např. napsala příklad a někoho vyvolá a ptá se,jak budeme dál postupovat atd... Všechno píše na tabuli (i vedlejší výpočty) a my si to píšeme do sešitů. Takže je přesně vidět a vysvětlen celý postup,což je skvělý. :)) A když někdo neví,tak to skvěle vysvětlí. :) Jo a k těm vedlejším výpočtům, u přijímaček se nemůže používat kalkulačka,takže všechno dělíme a násobíme vedle. Což je u mě celkem problém,protože jsem mnoho věcí např. z dělení trojciferných a čtyřcifernch čísel zapomněla. =\\ :DD Musim si to opět zopáknout,ale i ona nám to tam připomínala,protože jsem nebyla jediná,kdo to tak trochu pozapomněl. :)) Jinak, bereme tam zatím učivo např. ze sedmé,osmé třídy, ale hodněkrát těšší. No jako u češtiny... co bych čekala, je to gympl. :))

MŮJ DOJEM :))

No já jsem opravdu ráda, že tam chodím,protože mi to určitě hodně pomůže. Je taky dobrý, že je to v prostorách té školy,takže tu školu už tak trošku znám (né hodně,ale vím,jak ta škola zevnitř vypadá a tak). :)) Navíc jsem tam potkala bezva kluka,který se mnou jezdí i domů,takže spole jezdíme kousek metrem. :)) :D Kdo by řekl,že hned na poprvní se tam seznámím s klukem,který bydlí podobně jako já. :D Zatím se tam s nikým jiným moc nebavim,protože je tam taková skupinka holek,které se znají a baví se jen spolu. Ale seznámila jsem se jednou z nich a je fajn. :))

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marča Marča | Web | 28. listopadu 2013 v 15:52 | Reagovat

:D máš pěkný blog :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Děkuji za návštěvu vaše Lenča:-)